Menü Kapat

Türkiye Ulusal Ajansı Ziyareti

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından yürütülen ve engelli gençlerin Erasmus+ Gençlik programına dahil edilmesine yönelik gerçekleştirilen “Dahil Et Dönüştür Gerçekleş” eğitimi katılımcıları, eğitmenler ve Türkiye Ulusal Ajansı yetkilileri Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Engelli Öğrenci Birimi’ni ziyaret ederek Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Pembe Salonda engellikle ilgili OMÜ’nün gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bilgi aldılar.


Türkiye’nin farklı illerinden engelli ve engelli olmayan 30 katılımcının yer aldığı etkinlik programında, engelli gençlerin gençlik çalışmalarına aktif katılımını artırmak için yapılabilecek çalışmalar değerlendirildi. Eğitimde konuşan Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Güngör Kural, “OMÜ olarak engelli farkındalığı için var gücümüzle çalışıyoruz. Engelli bireylerimizle sık sık bir araya gelerek, neyi daha iyi yapabiliriz, neler yaparsak onlara fayda sağlayabileceğimizi istişare ediyoruz. Sizlere de buraya gelip bu eğitimi gerçekleştirdiğiniz için teşekkür ediyorum” dedi.


Ziyaret, OMÜ Engelli Öğrenci Biriminin çalışma ve faaliyetlerini anlattığı sunumun ardından soru-cevap etkinliğiyle son buldu.