Menü Kapat

“Farklılıklarımızla Afette Gönüllüyüz” Projesi Kapanış Toplantısı

Samsun Engelliler Federasyonu’nun başvuru sahibi olduğu, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Samsun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Hasene Sosyal Yardımlaşma Derneği’nin paydaş olarak yer aldığı “Farklılıklarımızla Afette Gönüllüyüz” projesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cengiz Batuk’un 12’si engelli 30 katılımcıya belgelerini vermesi ile sona erdi.


Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı 2020-1 Çağrı Dönemi kapsamında desteklenen “Farklılıklarımızla Afette Gönüllüyüz” projesi, afet öncesi ve sonrası planlamalarla toplumdaki tüm bireylerin afetten en az zararı görmesi için engelli bireylere yönelik farkındalık oluşturularak daha kapsayıcı bir afet stratejisi geliştirilmesine odaklanmıştır. Bununla birlikte özellikle afet sonrasında önem arz eden ve devlet millet dayanışmasının en büyük örneği olan gönüllülük faaliyetlerine de dikkat çeken projede gençlerin AFAD gönüllüsü olmalarına yönelik faaliyetler de yürütüldü.

Kapanış toplantısında, katılımcıların afet durumlarına hazırlıklı olmalarını teşvik etmek amacıyla katılım belgeleri ile birlikte afet durum çantası da verildi.

Fotoğraf Betimlemesi: Öne çıkan görselde Prof. Dr. Cengiz Batuk, bir katılımcıya katılım belgesi ve afet durum çantası takdim etmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.