Menü Kapat

OMÜ’de Engelsiz Yaşam Eğitimi

Kare 1

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Engelli Öğrenci Birimi ve Personel Daire Başkanlığı işbirliği ile hizmet içi eğitim programı kapsamında 1 – 9 Şubat 2022 tarihleri arasında 6 grup hâlinde 40’ar kişinin katılım sağladığı “Engelsiz Yaşam” eğitimi düzenlendi.

Farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen hizmet içi eğitim programıyla personele; “Engellilik nedir?”, “Engelliliğe Bakış Modelleri”, “Ayrımcılık”, “Ayrımcılıkla Mücadele” ve “Engelliliğe Yaklaşım” başlıklarını içeren konularda eğitim verildi.

Program sonunda Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Güngör Kural’ın katıldığı törenle eğitimlerini tamamlayan personele katılım belgesi takdimi yapıldı.

Hizmet içi öncesi ve sonrası testler ile memnuniyet anketlerinin de düzenlendiği eğitim, eğiticilerden Engelli Öğrenci Birimi çalışanları Ahmet Tayfur Arslan ile Berkay Ömer Ünal’a teşekkür belgesi takdimiyle sona erdi.

Görme Engelliler İçin Fotoğraf Betimlemesi:

Kare 1: Ahşap ağırlıklı dizayn edilmiş konferans salonunun arka tarafından sahneyi görecek şekilde çekilmiş fotoğrafta perdeye yansıtılmış sunum, kürsü ve panel masasının önünce ayakta sunum yapan iki eğitmen ve sırtları kadraja dönük oturmakta olan katılımcılar yer almakta.

Kare 2: Sahnenin solundan çekilen fotoğrafta yaklaşık 200 kişilik salonda dağınık oturmakta olan katılımcıların yüzü görünmekte.

Kare 3: Katılımcılar, eğitmenler, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Güngör Kural ile Sosyal Hizmetler Şube Müdürü Ali Cengiz Ciğerci’nin sahnede yer aldığı toplu fotoğraf çekimi. Arkalarında soldan sağa sırasıyla büyükçe bir Türk Bayrağı, OMÜ logolu kırlangıç, beyaz projeksiyon perdesi, OMÜ logolu kırlangıç ve büyükçe bir Atatürk portresi görünmekte.

Kare 4: Fotoğrafta sahnede iki eğitmen arasında konuşma yapmakta olan Daire Başkanı Güngör Kural yer almakta. Arkalarında OMÜ logosu yer alan kırlangıç ve büyükçe bir Atatürk portresi görünmekte.

Kare 5: Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Güngör Kural, Engelli Öğrenci Birimi personeli ve eğitmen Ahmet Tayfur Arslan’a teşekkür belgesini takdim ederken çekilmiş bir fotoğraf.

Kare 6: Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Güngör Kural, Engelli Öğrenci Birimi personeli ve eğitmen Berkay Ömer Ünal’a teşekkür belgesini takdim ederken çekilmiş bir fotoğraf.

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.