Menü Kapat

Yükseköğretimde Engelli Farkındalığı Semineri

Konferans salonunun genel görünümü

Sağlık Bilimleri Fakültesi akademik ve idari personeline yönelik “Yükseköğretimde Engelli Farkındalığı” semineri gerçekleştirildi. Yükseköğretimde engelli öğrencilerin karşılaştıkları sorunlar ele alınmakla birlikte farklı engel gruplarına yönelik yaklaşım ve iletişim eğitimi verildi.

Engelli Öğrenci Birimi Akademik Koordinatörü Doç. Dr. Yaşar Barut ve Sağlık Bilimleri Fakültesi engelli öğrenciler Akademik Birim Temsilcisi Doç. Dr. Afitap Özdelikara’nın organize ettiği seminerde insan hakları perspektifinden engellilik, engellilik üzerinden üretilen söylemler, engelli bireylerle iletişimde karşılaşılan genel problemler ve doğru iletişim ile engelli üniversite öğrencilerinin yükseköğretimde karşılaştıkları sorunlar ve geliştirilmesi gereken çözümlere değinildi.

Bu yıl Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde üç engelli öğrencinin öğrenim görmeye başladığını belirten Doç. Dr. Afitap Özdelikara, seminerin hem engelli öğrencilere doğru yaklaşım hem de toplumsal hayatta karşılaştığımız engelli bireylerle etkili iletişim kurma açısından önemli olduğuna değindi.

Fotoğraf Betimlemesi: Konferans salonunun genel görünümünde dağınık şekilde oturmakta olan 30-35 kişi görünmekte. Sahnede sunum yapmakta olan iki kişi yer almakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.