Menü Kapat

“Görme Engeli Olan Bireylerin Sağlık Bakım Gereksinimlerini Anlama Sempozyumu”

OMÜ Engelli Öğrenci Birimi personelleri Ahmet Tayfur Arslan ve Berkay Ömer Ünal, OMÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde Engellilik, Ayrımcılık ve Engelliliğe Yaklaşım konulu sunum gerçekleştirdi

Engelli Öğrenci Birimi personelleri 10 Mayıs’ta Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğrencilerinin Toplumsal Duyarlılık Çalışması dersi kapsamında organize ettiği “Görme Engeli Olan Bireylerin Sağlık Bakım Gereksinimlerini Anlama Sempozyumu”na katılarak Hemşirelik bölümü öğretim elemanları/üyeleri, öğrencileri başta olmak üzere toplam 13 farklı bölümden öğrencilere engellilik kavramını, tarihsel süreci, hangi durumların ayrımcılık kapsamına girdiği ve engelliliğin hangi modelle değerlendirilmesi gerektiği başlıklarında paylaşımlarda bulundu.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası içerisinde organize edilen ve görme engellilerin sağlık hizmetlerine erişimine odaklanan sempozyuma 174 öğrenci katıldı. Sempozyum konuşmacılara teşekkür belgelerinin takdimi ile sona erdi.

Fotoğraf Betimlemesi: Öne çıkan görselde kürsüde sunum yapmakta olan Ahmet Tayfur Arslan ve Berkay Ömer Ünal ile birlikte sempozyumu dinleyen öğrenciler görünmekte. İkinci ve üçüncü fotoğrafta seyircilerin yüzü görünecek şekilde sahneden ve salonun en arkasından çekilen fotoğraflar yer almakta. Dördüncü görselde ise Doç. Dr. Afitap Özdelikara kürsüde Ahmet ve Berkay’a teşekkür belgelerini taksim ederken çekilmiş bir kara yer almakta.